CARBOHUMIC
Jautājumi un atbildes

CARBOHUMIC

Kas ir Carbohumic?

Īsumā sakot, tās ir brūnogles šķidrā formā.

Kāpēc vienkārši nepabērt brūnogles, bet lietot tās šķidrā formā?

Lauks, kas mēslots ar brūnoglēm cietā veidā, dos efektu tikai pēc dažiem gadiem, savukārt šķidrā veidā – Carbohumic gadījumā oglekļa sastāvā esošās sastāvdaļas augiem ir pieejamas gandrīz uzreiz. Pirmajos gados cieto brūnogļu izmantošana laukos var sniegt pretēju efektu, jo ogles absorbēs visu, kas tiks izmantots. Tikai vēlākā posmā – līdz ar oglekļa sadalīšanos – visas tajā esošās sastāvdaļas tiks konsekventi atbrīvotas.

Kā rodas produkts, no kā tas sastāv?

Produkts rodas sārmainās ekstrakcijas procesā un satur visu, ko satur brūnogles, t.i., humusa savienojumus (humusskābes, humīnskābes, humīnus), organisko ogli, aktīvo ogli, leonardītus, minerālvielas u.c. Lai iegūtu sīkāku informāciju, lūdzu, apmeklējiet Carbohumic produkta lapu.

Kāds ir preparāta pH?

Preparāta pH līmenis ir robežās no 8-10, tomēr, ņemot vērā proporcijas, kādās tas tiek sajaukts ar ūdeni, varam pieņemt, ka preparāts uzņem izmantotā ūdens pH līmeni.

Kādas ir preparāta lietošanas priekšrocības?

Preparāta lietošana ietekmē vairākus dārzkopības, ekonomiskos un vides faktorus. Lai iegūtu sīkāku informāciju, lūdzu, skatiet Carbohumic produkta sadaļu.

Kam paredzēts ir šis produkts?

Nav nekādu ierobežojumu. Mēs piedāvājam Carbohumic ikvienam, kam rūp savas augsnes labs stāvoklis, gan daudzu hektāru zemniekiem, gan mazdārziņu īpašniekiem. Turklāt produktam nav ierobežojumu attiecībā uz konkrētiem augiem, tāpēc to var piemērot visām augu sugām.

Kāpēc jūsu piedāvājumā ir 4 CARBOHUMIC versijas, ar ko tās atšķiras viena no otras?

Šīs versijas atšķiras ar filtrācijas pakāpi un līdz ar to ar produkta organisko vielu (sausnas) saturu. Mēs pieņemam, ka mazdārziņa īpašniekam, kurš vēlas uzkopt savu augsni un ražu, būs nedaudz savādākas vajadzības nekā profesionālam ražotājam – piemēram, melleņu, kas lieto fertigāciju, vai zemniekam, kurš izmanto smidzinātāju – t.i., sistēmas ar precīziem filtriem. Šim nolūkam mēs sadalījām preparātu 4 variantos, kuriem ir nelielas īpašību atšķirības, bet nedaudz lielākas pielietošanas veidā. Visi sadalījumi kopā ar ieteikto pielietojuma mērķi ir aprakstīti produktu sadaļā.

Kāpēc lietot Carbohumic kūtsmēslu, vircas vai komposta vietā?

Mūsdienās starp lauksaimniecību un lopkopību ir izveidojusies manāma starpība. Ļoti liela lauksaimnieku grupa ir pārtraukusi piegādāt jebkāda veida organiskās vielas (pat kūtsmēslus) augsnei, kas izraisīja dramatisku humusa satura samazināšanos Polijas augsnēs. Mēs vēlamies piedāvāt viegli pieejamu alternatīvu. Brūnogļu sastāvā ir daudz vairāk organiskā oglekļa un organisko vielu, kas ir vērtīga barība humusu veidojošiem mikroorganismiem, nekā iepriekšminētajos kūtsmēslos un tās ir lielisks aizvietotājs Polijas degradēto augšņu rekonstrukcijai. Turklāt, ņemot vērā to, ka kūtsmēsli vai virca ir bagāti ar slāpekli, mēs pat iesakām lietot mūsu preparātu kopā ar šiem nesējiem, lai panāktu kopējo oglekļa bilanci līdz slāpeklim un novērstu slāpekļa izskalošanos dziļāk augsnē vai tā iztvaikošanu gaisā (un līdz ar to arī smakas mazināšanu). Preparāta sastāvā esošais organiskais ogleklis ir spēcīgi reaģējošs, tāpēc tam piemīt spēja helatēt (saistīt un fiksēt) citus elementus ķīmiskos savienojumos.

Ar ko jūsu preparāts atšķiras no citiem šāda veida produktiem?

Pirmkārt, ir grūti runāt par citiem preparātiem salīdzinājuma kontekstā, ja īsti nezināt, kādi ir citi preparāti. Varam droši teikt, ka atšķirībā no lielākās daļas tirgū pieejamo produktu Carbohumic preparāts ir tīru, mīkstu brūnogļu ekstrakts (nevis komposts, slieku audzēšanas vai notekūdeņu attīrīšanas iekārtu atkritumi) un nesatur nekādas sintētikas. Tas ir izgatavots no tīra izejmateriāla (bez putekļiem vai smiltīm), kas nodrošina augstu produkta kvalitāti. Tam ir arī ļoti bieza, dabiskā veidā iegūta konsistence, kas tieši ietekmē tā sniegumu (1 gr. Corg preparātā ir pietiekoši, lai nosegtu platību līdz 4000 m2). Var arī droši teikt, ka produkts ir tikpat labs kā izejmateriāls, no kura tas ir izgatavots. Carbohumic ir izgatavots no labākās brūnogļu klases – balstoties uz atbilstību augu audzēšanā – Polijā un vienas no labākajām Eiropā.

Kā preparāts ietekmē humifikācijas procesus (humusa veidošanos)?

Tiek pieņemti četri aspekti, kas ir izšķiroši humusa veidošanai augsnē, proti, augsts vielu / organisko vielu / humusvielu saturs, oglekļa (C) un slāpekļa (N) proporcijas saglabāšana – vismaz 10: 1, dzīvie organismi un laiks. Mūsu preparātā ir pirmie komponenti, pārējiem jāatnāk pašiem. Brūnogles ir labākais dabā pieejamais organisko vielu un organiskā oglekļa (Corg) nesējs – humusa veidošanās procesā nepieciešamais elements – pat vairākas reizes labākas par parastajiem kūtsmēsliem. Aptuvenais humusa ķīmiskais sastāvs izskatās sekojoši: 60% C, 30% O2, 6% N, 1,2% P, 0,9% S un daudzi mikroelementi. Humusa svarīgāko makroelementu proporcionālā attiecība C:N:P:S ir attiecīgi 10:1:0,2:0,15. Jautājums: kas šodien un kādā veidā apgādā augsni ar oglekli…? Un kādos daudzumos…?

Vai preparāts aizsērēs manu mēslošanas sistēmu un smidzinātājus?

Saviem individuālajiem klientiem piedāvājam preparāta dažādas attīrīšanas formas. Ja lietotājs vēlas izmantot Carbohumic caur kapilāriem, herbicīdu sijām, smidzinātājiem, mēs spējam iztīrīt produktu līdz 180 mesh vērtībai. Tomēr ir vērts atcerēties, ka, jo vairāk organisko vielu satur preparāts, jo vairāk to nonāk augsnē.

Jūs minējāt, ka jūsu preparāts palīdz cīnīties ar sausumu. Kā?

Lai attēlotu situāciju, mums būtu jāatsaucas uz oglekļa daļiņu fizikālajām īpašībām – tā porainību un ar to saistītajām sorbcijas spējām. Preparāts veicina koloidālu humusa struktūru veidošanos, kas ļauj humusa daļiņu milzīgajām iekšējām virsmām aizturēt ūdeni daudzumā, kas vairākkārt pārsniedz to masu.

Vai to drīkst lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā?

Protams. IUNG Puławy ir kvalificējis preparātu lietošanai bioloģiskajā lauksaimniecībā ar numuru NE/495/2019.

Kā to lietot?

Pielietojumu dažādība ir patiešām liela. Preparātu var lietot ar visiem pieejamajiem apūdeņošanas nesējiem; sākot no laistīšanas ar lejkannām, no šļūtenes, ar mikrocauruļu sistēmām, herbicīdu sijām, smidzinātājiem utt. Produkts ir tīrs un tas nerada nekādas problēmas saistībā ar mēslošanas sistēmu aizsērēšanos.

Kāda ir preparāta ietekme uz dabisko vidi?

Vides jautājumi ir plašāk izsklāstīti Carbohumic produkta sadaļā.

Kādas ir pielietojamās proporcijas?

Parasti preparātu rekomendējam sajaukt ar ūdeni vai darba šķīdumu. Proporcijas ir atkarīgas no augsnes stāvokļa vai kultūrauga specifiskā pieprasījuma pēc humusa vai barības vielu satura. Ņemot vērā pastāvīgo humusa līdzsvara zudumu augsnē pēc sējas, preparāts jālieto vismaz reizi gadā proporcijā 1:100. Savukārt, ja vēlamies atjaunot ievērojamus humusa zudumus, kas radušies lauka daudzu gadu ekspluatācijas rezultātā, ieteicams izmantot lielākas devas. Ja jums nepieciešama konsultācija par individuāliem ieteikumiem, lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums.

Vai labāk būtu lietot vienu koncentrētāku devu vai dažas mazāk koncentrētas devas?

Pētījumi liecina, ka biežas un mazāk koncentrētas devas humicifikācijas – humusa veidošanas procesos ir daudz efektīvākas, galvenokārt divu faktoru dēļ, t.i., fulvoskābes manāmi labāk uzsūcas mazākās koncentrācijās. Humīnskābes, kas uzsūcas no šķīdumiem ar lielāku koncentrāciju, vieglāk pakļaujas izskalošanai nekā tās, kas uzsūcas no šķīdumiem ar mazāku koncentrāciju. Tāpēc standarta – universālā deva, kuru mēs iesakām, ir 1L Carbohumic uz 100L ūdens, kas jālieto vismaz vienreiz gadā.

Cik bieži lietot preparātu?

Visus individuālos ieteikumus iesakām saskaņot ar mums, jo lietošanas biežums ir atkarīgs no vairākiem svarīgiem faktoriem.

Vai varu pārmēslot?

Tas nav iespējams. Preparāts satur tikai organiskas izcelsmes sastāvdaļas, tāpēc nav iespējama pārmēslošana. Tādējādi augsnei vienkārši nogādāsim lielāku organisko vielu daudzumu.

Kad nelietot?

Preparātu nelietojam uz sasalušu augsni vai stipru lietusgāžu laikā.

Vai produktam ir nogaidīšanas periods?

Sakarā ar to, ka mūsu produkts ir pilnīgi dabisks, pēc lietošanas uz to neattiecas nekādi nogaidīšanas periodi. Tas ir 100% drošs, un mēs to pat ēdam prezentāciju laikā.

Vai to var apvienot ar augu aizsardzības līdzekļiem, mēslojumu utt.?

Preparātu ieteicams sajaukt tikai ar tīru ūdeni vai ar darba šķīdumu. Mēs nezinām, kādas būs sekas, ja to sajaukt ar noteiktām ķīmiskām vielām, tāpēc iesakām ievērot piesardzību.

Kādos tilpumos tiek pārdots preparāts?

Preparātu pārdodam 1, 5, 20 un 1000 litru iepakojumos.

Vai produkts satur smagos metālus?

Bieži sastopamies ar šaubām, ka brūnogles un no tām izgatavotie preparāti satur lielas smago metālu devas. Tā ir gan taisnība, gan nē. Būtiska nozīme ir tam, kādas tās ir brūnogles. Patiesībā, jo dziļāk dodamies pazemē (ir sekojoši pārejas slāņi: kūdra => lignīts => brūnogles => akmeņogles => antracīta ogles), jo cietāka kļūst izejviela un lielāka smago metālu koncentrācija tajā. Tāpēc izejvielu iegūstam no t.s mīkstajām brūnoglēm (lignīta), kas atbilst visiem ar augu audzēšanu saistītajiem ierobežojumiem.

Vai tas ir baktēriju preparāts?

Lai gan pats koncentrāts nesatur dzīvos organismus – tas nav baktēriju preparāts –, taču tas veicina to veidošanos. Preparāts ļauj augsnes ekosistēmai reģenerēties īsā laikā dabiska procesa ietvaros – bez ķimiskām piedevām un bioloģiskajai dzīvībai pilnīgi nekaitīgā veidā. Produktu var izmantot ar baktēriju celmiem, lai veicinātu kultūraugu atlikumu sadalīšanos vai UAN.

Shopping Cart
Scroll to Top