Zalecenia stosowania
Dom i Ogród

Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji odnośnie sposobów wykorzystania samego preparatu oraz zalecane przez nas dawki. Miej jednak na uwadze, że jakość gleb w naszych ogrodach jest mocno zróżnicowana, więc do gleb uboższych w próchnicę podawanie CARBOHUMICu powinno być nieco częstsze – minimum 6 razy w sezonie.

CARBOHUMIC jest produktem ekologicznym / organicznym, a przez to bezpiecznym, w związku z czym nie ma możliwości przenawożenia uprawy.

Propozycje zastosowania i dawkowanie preparatu CARBOHUMIC

Ogólne użyźnianie gleby

2 razy w roku - najlepiej wczesną wiosną i jesienią - polej równomiernie glebę roztworem 1-3%.

Nasadzenia roślin

Przed nasadzeniem zlej dół roztworem 3%. Zaraz po posadzeniu rośliny ponownie polej glebę roztworem 1-3%.

Odżywianie roślin doniczkowych, rabatowych, traw, drzew, krzewów, kwiatów itd. w domu lub w ogrodzie

Do cyklicznego stosowania w domu, w ogrodzie lub na działce, zaleca się stosowanie roztworu 1% pod wszystkie rodzaje roślin doglebowo oraz 4% roztwór w oprysku dolistnym.

Zaprawianie nasion

Świeżo posadzone nasiona zlej 1-3% roztworem preparatu.

Moczenie korzeni sadzonek

Zrób gęsty roztwór preparatu (ok. 20%) w niedużym pojemniku, mocz w nim korzenie sadzonki przez 5-10 min, posadź sadzonkę.

Uwadnianie pryzm kompostowych

Polej pryzmę z kompostem 5% roztworem preparatu. W ten sposób tworzymy optymalne warunki dla namnażania bakterii, co w efekcie przyspiesza rozkład resztek organicznych.

Dodatek do naturalnej gnojówki (np. z pokrzyw, mniszka lekarskiego, żywokostu itp.)

Niezależnie od składu gnojówki i celu jej stosowania (nawożenie lub walka z grzybami bądź szkodnikami) dolej około 30 ml preparatu do 10L pojemnika z gnojówką. Dawkowanie oczywiście stopniujemy proporcjonalnie.

Produkt dedykowany – CARBOHUMIC ogród

To rozwiązanie dla osób ceniących sobie nawożenie organiczne i szukających uniwersalnego preparatu do wykorzystania na działce lub ogrodzie. CARBOHUMIC ogród jest bogatym źródłem wysokiej klasy materii organicznej, występującej w formie płynnej i stałej, a także kwasów humusowych i huminowych oraz makro i mikro elementów. Do wykorzystania w przypadku każdego rodzaju gleb i roślin.

Dawkowanie preparatu CARBOHUMIC ogród

Do nawożenia

Rozcieńcz preparat w stosunku 500 ml preparatu na 10 l wody (1:20). Sporządzoną ciecz roboczą wlej do bruzdy (około 500 ml cieczy roboczej na 1 mb bruzdy). Zasada jak przy nawożeniu obornikiem. Wiaderko starcza na 400 l cieczy roboczej, co przekłada się na 200 m2 powierzchni.

Przed sianiem

Rozcieńcz preparat w stosunku 50 ml preparatu na 10 l wody (1:200). Po wyrównaniu terenu przed sianiem polej cieczą roboczą w dawce 10 l na 1m2.

Do podlewania

Rozcieńcz preparat w stosunku 100 ml preparatu na 10 l wody (1:100). Stosuj do cyklicznego podlewania roślin.

Pod drzewa i krzewy

Rozcieńcz preparat w dawce 500 ml preparatu na 10 l wody (1:20). Podlej drzewo obficie, a o resztę zadba natura (opady deszczu). Przy nawożeniu cyklicznym dawka 1:100.

Sporządzanie cieczy użytkowej

Na początek odmierz ilość preparatu CARBOHUMIC w odniesieniu do pojemnika, z którego zamierzasz docelowo korzystać. Ustaloną ilość środka wymieszaj w osobnym naczyniu z małą ilością wody, a następnie wlej do zbiornika głównego i wymieszaj. Roztwór jest gotowy do użycia. Opróżnione opakowania po środku należy przepłukać wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika z cieczą użytkową.

Na początek odmierz ilość CARBOHUMICu w odniesieniu do pojemnika, z którego zamierzasz docelowo korzystać. Ustaloną ilość środka wymieszaj w osobnym naczyniu z małą ilością wody, a następnie wlej do zbiornika głównego i wymieszaj. Roztwór jest gotowy do użycia. Opróżnione opakowania po środku należy trzykrotnie przepłukać wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika z cieczą użytkową.

więcej
Shopping Cart
Scroll to Top