"Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę,
a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz"

- Albert Einstein -

Słowem wstępu...

Przed nami ogrom zmian w rolnictwie, związany z nadejściem Europejskiego Zielonego Ładu. Bardzo ważną jego częścią jest prawidłowa i zrównoważona gospodarka glebą, a co za tym idzie, optymalizacja stosowania nawozów mineralnych i ograniczenie środków ochrony roślin. Konieczne zatem jest wdrożenie instrumentów, które przyczynią się do poprawy jakości – żyzności gleb, zmniejszenia ich zanieczyszczeń, poprawienia retencji wody, sekwestracji CO2 itd., co wiąże się z systematycznym zaopatrywaniem gleb w wysokiej klasy materię organiczną i stopniową odbudową próchnicy glebowej.
Jak możemy to osiągnąć w sytuacji, gdy hodowla zwierząt jest redukowana i dostęp do substancji organicznej pochodzenia zwierzęcego będzie mocno ograniczony?
Z rozmów z Państwem często słyszymy, że samo przejście na model bardziej zrównoważony, regeneratywny jest kosztowne bądź trudne do wdrożenia, ale nie musi tak być. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dziś, gdy ceny (m. in. nawozów) istotnie szybują w górę, a Europejski Zielony Ład puka niecierpliwie do naszych drzwi, okazja do stopniowej, łagodnej zmiany modelu uprawy wydaje się wręcz idealna. W przeciwnym razie efektywność polskiego sektora rolniczego w najbliższych latach może zostać poważnie ograniczona.
więcej

Możemy Wam z tym pomóc!

W ramach programu CarboHektar zapewniamy, że nie tylko nie podniesiemy cen w czasie jego trwania, ale wręcz gwarantujemy wysoki udział w Waszych kosztach. Wspólnie uda nam się zredukować negatywne skutki obecnego szoku cenowego oraz sprostać nadchodzącej transformacji.

Komu dedykujemy nasz program?

Naszą inicjatywę kierujemy do każdego, kto:

planuje zagospodarowanie kolejnego areału swojego gospodarstwa (bez znaczenia czy będą to owoce jagodowe, inne rośliny sadownicze, ziemniaki, rzepak, kukurydza itd.,

chce zrewitalizować zmęczoną wieloletnimi uprawami glebę,

chce przygotować w prawidłowy sposób glebę pod wieloletnią uprawę,

ma problem z dostępnością wysokiej klasy nawozów organicznych, jak np. obornik,

Co oferujemy uczestnikom programu?

zbadamy Ci glebę (pokryjesz wyłącznie koszty transportu próbki),

w oparciu o wyniki analizy i/lub konsultacje na podstawie poniższej ankiety opracujemy dla Ciebie program naprawczy lub przystosowawczy gleby pod kątem wskazanej przez Ciebie uprawy (bezpłatnie). Tak dobierzemy produkty, aby optymalnie pokryć zapotrzebowanie pod wymagania i przyszłe odżywianie roślin,

przedstawimy Ci kosztorys rewitalizacji gleby w Twoim gospodarstwie, z uwzględnieniem udziału Twojego i naszego w całkowitych kosztach przedsięwzięcia (bezpłatnie)

Jeśli chcesz wziąć udział w programie, wypełnij poniższy formularz - ułatwi nam to pracę przy analizie wniosków.

Zgłoszenia przyjmujemy też telefonicznie i mailowo.
Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Przewiń do góry